קלין אופיס פילטר - מידע עבור הקלין
דף הבית >> מידע עבור הקלין
 

 יושבים או עובדים בסמוך למדפסת לייזר או מכונת צילום ? אתם ככל הנראה בסכנה בריאותית מיידית.


המחקרים הוכיחו כי בתהליך ההדפסה , הטונר (האבקה השחורה/צבעונית) עוברת תהליך של חימום המגיע לטמפרטורות של בין 250-300 מעלות סלציוס , באותו התהליך מתנדפים מהטונר ננו חלקיקים ,הנפלטים מפתח האוורור של המדפסת, ננו חלקיק הינו בגודל של מיליארדית המטר , מכיוון שהוא כזה קטן הגוף שלנו אינו יודע לסנן אותו והוא נכנס בקלות לריאות ועלול להתיישב שם ולהתחיל תהליך דלקתי שעלול להתפתח למחלות אחרות , גם גירויים בעיניים , ופריחה על הגוף הן גם חלק מהמחלות העלולות לפרוץ.

 

ישנו פתרון בריאותי למיגור הבעיה באופן כמעט מוחלט , מדובר בפילטר "הקלין אופיס" שיעילותו מוכחת מחקרית גם בארץ וגם בחו"ל , והינו מצליח לספוח כ 98% מהרעלנים הנפלטים מהמדפסת לייזר או מכונת הצילום , הפילטר מודבק בצורה פשוטה מאד על פתח הפליטה של מדפסת הלייזר או מכונת הצילום הוא טוב לבין חצי שנה או 8 חודשים , הקלין אופיס פילטר הוכתר כפילטר הטוב בעולם והיעיל ביותר בעולם ע"י המשרד הפדראלי לאיכות הסביבה של גרמניה.
הקלין אופיס פילטר מוגן ע"י שלשה פטנטים עולמיים , אחד הפטנטים הינו צורת הפילטר הבנוי כ"כוורת" ואינו פוגם בפעילות התקינה של המדפסת או מכונת הצילום.
ראו תמונה של פילטרים לפני שימוש ולאחר שימוש :

חברת קלין אופיס בע"מ הישראלית, הינה המשווקת הבלעדית בארץ של מסנן הבריאות למדפסות לייזר, מכונות צילום, ומכשירי פקס, המפחית את רמת הזיהום ב- 97% ומגן על השוהים בקרבת המדפסת מפני חומרים מסוכנים ואף מסרטנים, העלולים כאמור לפגוע בבריאותם. המסנן, עליו רשומים שני פטנטים עולמיים, פרי פיתוח של חברת האם הגרמנית GMBH RIENSCH&HELD, משווק כבר היום בחלק גדול ממדינות אירופה שזיהו את הסכנה הכרוכה בחלקיקי טונר שמדפסות הלייזר מפזרות בחלל האוויר (עד למיליארד חלקיקים רגילים בהדפסת עמוד).

הבעיה העיקרית היום , היא חוסר המודעות לסכנה הקיימת , אפשר להשוות זאת לסכנת ה"אסבסט" שיצא מהחוק לפני שנים אך עד שהגיעו להחלטה והוציאו תקנות האוסרות שימוש באסבסט , רבים הם האנשים שעבדו תחת קורת הגג המסוכנת הזאת והיו חלק נכבד שחלו במחלות שונות בעקבות האסבסט.

היום אנחנו נמצאים בעידן הדיגיטלי והמידע זורם ברשת וכמעט בכל מקום תוכלו למצוא כמויות אדירות של חומר על כל דבר שתחפוצו בו.
 
בארץ בוצע מחקר בנושא ע"י ד"ר בני מיליאנקי ממעבדת אמירים והתוצאות היו מדאיגות מאד.
כנסו כאן בכדי לראות את תוצאות המחקר 


כמו כן יצא מאמר מהמוסד לבטיחות וגיהות תעסוקתית שיזמו ד"ר אשר פרדו, מנהל מחלקת מחקר של המוסד לבטיחות ולגיהות; ורינה קנוביץ M.Sc, גיהותית וסגנית מנהל מחלקת גיהות במוסד לבטיחות ולגיהות, בו הם מתריעים שככל הנראה ישנה בעיה בעבודה בסמוך למדפסות לייזר ומכונות צילום.
 
 
להלן חלק מהציטוטים מהמאמר :
 
 
 
"כאשר המדפסות ממוקמות באזורים לא מאווררים,לא מטופלות ופועלות באופן רצוף הן עלולות לגרום לגירוי העיניים והגרון, כאבי ראש ודרמטיטיס (דלקות עור). נדרש אוורור נאות וטיפול תקופתי במכונות"
 
"במקרים בהם ממוקמות מדפסות בחדרים מאוכלסים יש לוודא שפתח האוורור של המכונה לא מופנה לכיוון העובדים ומותקנת מערכת אוורור כללית."
 
 
"במחקר נמצא שהחלקיקים השרו עלייה בגורמים דלקתיים בתאים, ציטוטוקסיות מתונה ותמותה מתוכנתת של תא"
 
 
"מחקרים נוספים הראו נזק דומה ברמות משתנות כמו גם התפתחות של עקה חמצנית (oxidative stress)"
 
 
"במחקרים שפורסמו על טונר של מדפסות והשלכותיו בשנים 2014 ו-2015 ע"י קבוצת חוקרים אחת בוצעו מדידות על 11 מדפסות לייזר שונות. ריכוז החלקיקים באוויר נע בין 3000 חלקיקים ל1.3 מיליון חלקיקים לסמ"ק שקוטרם מ 49-208 ננומטר כאשר רובם בתחום העל-עדינים (ultrafine) כלומר קטנים מ 100 ננומטר. בחלקיקי הננו הנפלטים מהמדפסת נמצאו מתכות ואוקסידים של מתכות. במחקר המשכי, מחקר (invitro), נבדקה ההשפעה של חלקיקים הנפלטים ממדפסות לייזר על שלושה סוגים שונים של תאים: תאים אפיתליאלים של דרכי הנשימה, מקרופאגים ולימפובלסטים. הרמות אליהם נחשפו התאים נעו בין 0.5-100 מיקרוגרם/מ"ל, רמות הרלוונטיות לחשיפה נשימתית של אדם על פני 8 שעות חשיפה ויותר. ממצאי מחקר זה מראים שתיתכן פגיעה ריאתית כתוצאה מחשיפה לננו-חלקיקים הנפלטים ממדפסות לייזר. " 

וההמלצות לא אחרו להגיע :
 
1. משרד שיש בו מדפסת לייזר יהיה מאוורר, עם אוויר חיצוני.
2.מדפסות שהשימוש בהן מרכזי או מסיבי ימוקמו באזור לא מאוכלס ומאוורר היטב ע"י אוורור כללי.
3.מדפסות לייזר קטנות אשר אינן מופעלות באופן רציף ניתן למקם בחדרים מאויישים, אך יש לוודא שהאוויר הנפלט מהמכונה לחדר עבר דרך פילטר.
4. רצוי שאנשים חולי אסתמה או חולי לב לא ישבו בסמוך למדפסות לייזר שהשימוש בהן רב.
 
מעל 300 מחקרים מכל העולם הכוללים את אוסטרליה , ארה"ב, גרמניה , ועוד מוכיחים כי מדפסות הלייזר ומכונות הצילום המצויות במשרדים רבים ואף בבתים בישראל, פולטות חלקיקי גז וננו חלקיקי טונר רעילים (אבקת הדיו השחורה\צבעונית) המכילים חלקים ממתכות כבדות. חומרים אלה עלולים להוות סיכון בריאותי ומוכרים כגורמים מחוללי מחלות בדרכי הנשימה, החל מאלרגיה וגירוי של מערכת הנשימה דרך מחלות לב וכלי דם ועד לפגיעה בדי.אן.איי הריאתי, דבר העלול לגרום להתפשטות מחלת הסרטן.
מדפסות הלייזר ומכונות הצילום, שהפכו בשנים האחרונות לכלי עבודה נפוץ ולחלק בלתי נפרד משגרת העבודה, עלולות לסכן את בריאותם של כל אנשי המשרד ובייחוד את אלו היושבים בקרבתן. מחקרים מקיפים שנעשו בתחום בשנים האחרונות אף משווים את הנזק הבריאותי שנגרם מחלקיקי הטונר שנפלטים לחלל האוויר לזה הנגרם מעישון סיגריות.

לפרטים נוספים שאלות והזמנות השאירו כאן למטה את הפרטים שלכם ואחד מנציגי החברה יחזור אליכם בהקדם.

לרכישה מקוונת לחץ כאן

תשאירו את הפרטים שלכם למידע נוסף לגבי הסכנה וכן לגבי הפתרון הרפואי